Preskoči na glavni sadržaj

Preslagivanje Vlade RH

Hrvatski građani su itekako shvatili ozbiljnost trenutka i kroz velik odaziv na parlamentarnim izborima dali povjerenje političkim opcijama i pojedincima za koje su smatrali da trebaju preuzeti odgovornost za vođenje države i politika.

Domovinski pokret je dobio značajno povjerenje građana u izbornom ciklusu i time obvezu da preuzme dio odgovornosti za boljitak Domovine. I to nije samo fraza nego ozbiljan zadatak i sama svrha postojanja Domovinskog pokreta.

Izbori su osnovni demokratski princip, volja građana jasno se očituje glasom, svatko je važan, nema obezvrijeđenih i svačiji glas jednako vrijedi.

No, zašto gubitnički politički akteri ustrajno nastoje obezvrijediti glas građana koji su dali povjerenje pobjedničkim političkim opcijama?

Koalicijsko savezništvo Domovinskog pokreta (DP) i Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) savezništvo je izgrađeno na sličnim temeljnim vrijednostima i uzajamnom uvažavanju razlika kao i izražene želje hrvatskih građana kroz izborni ciklus.

Gubitnici se imaju pravo ljutiti, oduvijek je bilo tako. Iako je jedino korektno u takvoj situaciji priznati poraz i čestitati boljem na rezultatu koji se temelji na povjerenju danom od strane građana.

Pitam se, uz svu tu buku u medijskom prostoru i obezvređivanje kroz medije mojih kolega koji su založili svoje vrijeme, ugled i političku karijeru i upustili se u zahtjevan zadatak te preuzeli odgovornost na sebe, koji je cilj tolikog negativizma?

Odgovor je jasan – mnogi osjećaju ugrozu svojih interesa. I to ne interesa kojima je dobro Hrvatske i hrvatskih građana u temelju, nego sebičnih, pojedinačnih interesa.

Ne čudi stoga što se ulažu toliki napori i sredstva ne bi li se izazvale nesuglasice i svađe između koalicijskih suradnika – Domovinskog pokreta i HDZ-a.

Cilj je jasan – srušiti Vladu RH koju predvode Domovinski pokret i HDZ.

Drugi razlog tolike buke, netrpeljivosti i negativizma očituje se u ideološkoj netrpeljivosti (a ponegdje i mržnji) spram Domovinskog pokreta i HDZ-a. Za mnoge je nepodnošljivo da nakon dugo vremena vlast dijele dvije stranke koje su po svojem programskom opredjeljenju i suštini na strani domoljubnih i tradicionalnih vrijednosti našeg društva i naroda. (Začudo, Domovinski pokret im nije smetao kad su se slagale „lijeve križaljke“ raspodjele moći!?)

Na razočaranje mnogih,  koji bi sada nudeći se rado bogato unovčili svoje žetone, sadašnja koalicija,  koalicija stranaka koje dijele zajedničke vrijednosti radit će ustrajno i principijelno na boljitku hrvatskog naroda.

Ukoliko podbacimo, građani će o tome dati svoj sud kroz izbore, jer je to jedini legitiman način koncipiranja državne vlasti, a ne maštanje pojedinaca o "preslagivanju" i preusmjeravanju težišta moći isključivo na sebične, pojedinačne interese.

Foto: Službena Facebook stranica Andreja Plenkovića, predsjednika Vlade RH


Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

Kompostiranje – rješenje ili opasnost?

Kompostiranje je prirodni proces recikliranja biorazgradivih organskih tvari pri kojem se odvija kontrolirana biološka dekompozicija, pretvorba i preoblikovanje organske mase u razmjerno stabilnu organsku tvar i humus.  Kada se proces kompostiranja vodi ispravno, izbjegavaju se neugodni mirisi. To se postiže brigom o omjeru ugljika i dušika kompostne mase (omjer drvenastog ili vlaknastog u odnosu na proteinsku masu), zatim o sadržaju vlage i konačno o prozračenosti kompostne hrpe.  Naravno, proces kompostiranja se može voditi neuredno i nesavjesno. Tada se pojavljuju neugodni mirisi, emisije u okoliš, moguće pojave glodavaca, i drugi problemi. Zato treba inzistirati na urednom procesu koji započinje jasnom bilancom mase i vrste biorazgradivog materijala. Nužna je redovita inspekcija svakog dovezenog biorazgradiovog tereta. Opasne tvari, elektronika, i sve druge strane tvari nisu dozvoljene jer mogu zagaditi kompostnu masu i onemogućiti bezopasnu primjenu u poljoprivredi

Američka ulaganja su dobrodošla, ali ne pod svaku cijenu!

Fotto: print screen (www.evarazdin.hr) Ovih dana smo mogli čitati o namjeri bivšeg američkog senatora i predsjedničkog kandidata Ricka Santoruma da krene u ozbiljan biznis s otpadom u Hrvatskoj (https://novac.jutarnji.hr/aktualno/u-varazdinu-pokrecemo-preradu-otpada-u-gorivo-za-proizvodnju-energije/7936786/). Lijepo da bivši senator želi zaraditi u Hrvatskoj nečim „dobrim za svijet i nečim što će donijeti promjenu“. Kako kaže - što su zemlje siromašnije, to više problema imaju s otpadom. Stoga je zadovoljan prilikom da osim što će zaraditi može ujedno riješiti sve probleme s otpadom u Hrvatskoj na način da ga pretvori u gorivo za proizvodnju energije. Čak i naziv tvrtke koja nosi tehnološka prava za regiju nosi naziv koji obećava – Zero Global Waste te neodoljivo podsjeća na Zero Waste, što je poznati naziv sasvim drugog koncepta. Taj drugi koncept ide za vraćanjem otpadnih tvari u gospodarstvo što jedino iskorištava ogromni potencijal otpada u podizanju stupnja i ekološke i

Zašto sam napustio Most?

Danas sam podnio ostavku na članstvo u Mostu i mjestu povjerenika za grad Zagreb. Nije to bila laka i brza odluka, nego dapače jedna od onih u životu koje traže duboko promišljanje i hladnu glavu. Međutim, unutarnji osjećaj o ispravnosti odluke istovjetan je onom kad sam potpisao za dragovoljce Planinske satnije Velebit 1991. ili kad sam se ženio 1993., a na kraju i kad sam pristao priključiti se politici i izborima u jesen 2015. Nikada nisam zažalio zbog te odluke, niti sam od njih odustajao. Most je bio sjajna prilika za mijenjati Hrvatsku nabolje, međutim ujedno i veliki izazov za brzo učenje, pravilno biranje prioriteta i suradnika, a naročito za ustrajnost u tome da nas klijentelističke mreže ne zahvate i uvuku u svoj svijet. Svijet nebrige za javno i lagode za vlastito, toliko zastupljen u hrvatskoj politici. Tijekom sudjelovanja u dvije vlade u manje od godinu dana ukupnog netehničkog mandata napravili smo dosta toga dobroga pa s ponosom i zahvalom gledam na Mo